Kupowanie używanych opon przez internet bez zbędnego ryzyka?

używana opona z KatowicPostanowiłem napisać dla was ten poradnik bowiem niedawno zmieniałem opony i zdecydowałem się na zakup tanich opon używanych przez internet. Przyznam, że nie bez obaw. Jednak obawy te okazały się niesłuszne. Jednakże przed dokonaniem zakupu dokładnie sprawdziłem sprzedawcę.

Wszyscy wiemy, że zakupy używanych produktów przez internet wiążą się czasem z pewnym ryzykiem. Nigdy dokładnie nie wiemy, czy kupowany produkt jest w pełni zgodny z opisem i czy nie posiada jakichś ukrytych wad, często nie widocznych na zdjęciu.

Warto też zaznaczyć, że zawsze zgodnie z prawem możemy odesłać taki produkt w ciągu 10 dni bez podania przyczyny, a sprzedawca ma obowiązek zwrócić nam pieniądze. Nieco więcej na ten temat, jak to wygląda w przypadku kupowania opon używanch – antyhaczyk.blogspot.com/2014/06/tanie-opony-uzywane.html

Tanie opony używane najlepiej kupić… no właśnie – gdzie?

Osobiście zdecydowałem się na zakup w sklepie internetowym sprzedającym opony używane w Katowicach. Sama lokalizacja nie miała dla mnie aż takiego znaczenia, mimo że mieszkam niedaleko Katowic około 30 km, to zrezygnowałem z odbioru osobistego, bowiem koszt dojazdu do Katowic był praktycznie porównywalny z kosztem wysyłki. Wprawdzie gdybym pojechał odebrać osobiście widziałbym od razu co kupuję, ale z lenistwa i braku czasu wybrałem kuriera. W każdym razie co innego mnie przekonało do wyboru akurat tego sprzedawcy – otóż dawali gwarancję na wszystkie sprzedawane przez nich opony używane. Poza tym gdyby coś było nie tak to sklep był w miarę blisko i w razie zwrotu już mógłbym wybrać się osobiście. Ale wszystko było jak najbardziej ok.

Zakup na Allegro

Osobiście mam już złe doświadczenia w tym aspekcie, bowiem z może 10 rzeczy używanych, które kupiłem od użytkowników tego serwisu aukcyjnego połowa miała jakieś felery. Aczkolwiek nie odradzam tej formy zakupu, przy czym trzeba bardzo dokładnie sprawdzić sprzedającego i komentarze oraz nie kupować od tych, którzy mają dużo negatywów lub mało komentarzy.

Jeżeli kupujemy opony używane warto zawsze podpytać sprzedawcę, jakie procedury stosuje w przypadku zwrotów i czy nie będzie problemów jeżeli na taki zwrot się zdecydujemy.

Warto też zapytać o stopień zużycia bieżnika; dobre i profesjonalne sklepy sprzedające używane opony zwykle podają ten parametr.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: Adas

1 thought on “Kupowanie używanych opon przez internet bez zbędnego ryzyka?

    Marcin

    (Wrzesień 11, 2012 - 13:13)

    Od pewnego sprzedawcy można kupić, ale z jakichś takich ogłoszeń to bym miał obawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*