Czarnogóra – czy warto tam jechać do pracy na wakacje

Czy Czarnogóra nadaje się jako cel wyjazdu do pracy na wakacje?
Artykuł opracowany na podstawie poradnika:


Czarnogóra http://www.poradniki.zgora.pl/czarnogora-montenegro/ Poradniki Zgora oraz Discovery

 

Trend dotyczący popularności pracy na wakacje wśród młodych ludzi nadal się utrzymuje. Jednak osoby wyjeżdżające do pracy na wakacje należy podzielić na dwie grupy:

  1. Osoby wyjeżdżające stricte w celach zarobkowych
  2. Osoby dla których praca na wakacje to bardziej możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc niż tylko chęć zarobkowania.

 

W przypadku drugiej grupy bardziej liczy się miejsce, do którego jadą niż sam zarobek. Z kolei ileż można jeździć do Anglii, Holandii, czy Niemiec. Dlatego też młodzi ludzie sporadycznie zaczynają wybierać kraje południowej Europy, ale w tych z kolei sytuacja gospodarcza jest obecnie bardzo nieciekawa. To też jeżeli chcesz jechać do pracy na wakacje możesz rozważyć takie miejsce jak Czarnogóra. Pensje są tam podobne do pensji w polskich miejscowościach turystycznych, ale Czarnogóra gwarantuje nam niezapomniane pejzaże związane z ciekawym środowiskiem naturalnym, a oprócz tego połączenie skał i morza robi na prawdę wrażenie. Przy okazji pracy można do Czarnogóry wybrać się w celu zwiedzania oraz podziwiania środowiska naturalnego, jak również w celu okazjonalnego wypoczynku po pracy nad Adriatykiem.

Nietypowym zjawiskiem w Czarnogórze jest fakt, że na przykład wybierając się tam już w okresie początków czerwca można w górach pozjeżdżać na snowboardzie/nartach, a później przejechać do terenów nadmorskich i co nieco poopalać się na plaży. Oczywiście zakładając, że będą dobre warunki pogodowe i będziemy mieć wolne w pracy.

Do Czarnogóry można wyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Ogólnie latem pod kątem klimatycznym Czarnogóra przypomina odrobinę Polskę gdy akurat wypadnie ciepłe lato (co się u nas zdarza sporadycznie), aczkolwiek jest cieplej i jest tam więcej pogodnych dni. Czarnogóra poza plażami, a także rewelacyjnymi krajobrazami ma także sporo ciekawych zakątków wartych odwidzenia. Także jeżeli jadąc do pracy na wakacje ważniejsze dla Ciebie jest ciekawe miejsce niż dużo wyższa niż w Polsce pensja, to warto rozważyć Czarnogórę. Jeśli interesuje cię praca na wakacje jako forma wyjazdu to prócz bogatych krajów europejskich warto również rozważyć ten kraj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: Adas