Vivus: Pierwsza darmowa pożyczka – nasze opinie

Dzisiaj przyjrzymy się jednej z najbardziej znanych firm udzielających pożyczek poza bankowych przez Internet, a dokładniej promocyjnej ofercie pierwszej pożyczki za darmo udzielanej nowym klientom na okres 30 dni.

Do niedawna jako pierwszą darmową pożyczkę Vivus oferował swoim nowym klientom na zachętę do kwoty 1500 zł. Ostatnio jednak możemy zauważyć pewną tendencje na rynku szybkich pożyczek pozabankowych – mianowicie firmy zaczęły się prześcigać oferując coraz wyższe kwoty i coraz dłuższe okresy dla promocyjnych pierwszych pożyczek udzielanych za darmo. Vivus postanowił przebić pozostałych i zaoferował najwyższą na rynku kwotę pierwszej darmowej pożyczki dla nowych klientów – 2500 zł. Jest to duża firma i może sobie pozwolić na więcej.

Szanse na otrzymanie pożyczki

To co odróżnia pierwszą darmową pożyczkę w Vivus od innych podobnych ofert z dużymi kwotami pożyczek za darmo (jak np. w NestCredit Incredit, Lendon, czy Extraportfel, to fakt, że Vivus dość chętnie akceptuje wnioski, podczas gdy w wielu innych firmach oferta kwoty maksymalnej spełnia rolę wabika reklamowego, a wnioski o duże kwoty zwykle są odrzucane.

Czy pierwsza pożyczka w Vivus naprawdę jest za darmo?

Tak, sprawdziliśmy. Pierwsza pożyczka jest darmowa, ale pod warunkiem, że spłacimy ją w terminie. W innym wypadku zostaną nam doliczone niemałe koszty i przestanie być darmowa.

Oczywiście nie każda firma stosuje takie promocyjne darmowe pożyczki, ale coraz więcej wprowadza je do swojej oferty, by przyciągnąć nowych klientów. Jest to w pewnym sensie pewne ryzyko dla samej firmy, bo osoba, która bierze pożyczkę pierwszy raz cechuje się małą wiarygodnością – chodzi o to, że jest spore ryzyko, że owa pożyczka nie zostanie spłacona w terminie. Można by pomyśleć, że firma nic nie zyskuje poza potencjalnym klientem, który nie koniecznie będzie brał kolejne pożyczki. Firma Nie rekompensuje sobie ryzyka zyskiem w postaci astronomicznych odsetek i opłat, jak to ma miejsce w przypadku kolejnych pożyczek poza promocją – nic bardziej mylnego. Jeżeli ktoś spóźni się ze spłatą w terminie, to taka pożyczka przestaje być darmowa. Nie spłacając pożyczki w terminie poniesiemy już spore koszty. Aczkolwiek Vivus na tle innych firm nie należy do najdroższych zarówno w kwestii opłat jak i samych odsetek.

vivus-pierwsza-pozyczka

Szczegółową analizę pierwszej darmowej pożyczki w Vivus można przeczytać tutaj: Pożyczka w Vivus: Pierwsza darmowa na 30 dni do 2500 zł – opis i opinia (Antyhaczyk).

Ogólnie sugerujemy, żeby brać pożyczki z rozwagą. Tak naprawdę opłacalne są tylko te pierwsze pożyczki oferowane za darmo i tylko w przypadku gdy ktoś na ma na tyle samodyscypliny w kwestii spłacania, że pożyczką ta na pewno zostanie spłacona. Poza promocją pożyczki ta są drogie w każdej z tego typu firm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: Adas

1 thought on “Vivus: Pierwsza darmowa pożyczka – nasze opinie

    Marisz

    (Listopad 24, 2016 - 10:38)

    Vivus jest chyba jedną z lepszych tego typu firm. Przynajmniej moim zdaniem, a miałem do czynienia z kilkoma innymi również jak np. z Wonga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*