Przyjemnie pachnące hiacynty

Niegdyś w każdym domu znaleźć można było kwiaty doniczkowe. Dziś widzi się je raczej sporadycznie. Choć warto dodać w tym miejscu, że przecież kwiaty wytwarzają potrzebny nam do życia tlen, tym samym powinniśmy się raczej nimi otaczać, aniżeli od nich stronić.

Nie każdy oczywiście musi lubić grzebać w ziemi, przesadzać, pielęgnować, uprawiać rośliny, jednakże dlaczego mielibyśmy nie spróbować czy to nam sprawia przyjemność. Zacząć możemy od ogródka ziołowego, który przyczyni się jednocześnie do poprawy jakości i smaku naszej kuchni, potraw. A przecież  nie ma to jak świeże zioła, dopiero co zerwane z naszych własnych roślinek w doniczkach. Jeśli zioła nam nie odpowiadają możemy po prostu kupić hiacynty czy azalie, albo chociaż fiołki afrykańskie – postawić je w salonie tylko tymczasowo. Roztoczą wokół siebie przyjemne (hiacynty też intensywne zapachy, będą cieszyć oczy pięknymi, kolorowymi kwiatami.

Kiedy już przekwitną wsadzić do ogrodu, przechować do następnego roku, albo wyrzucić w najgorszym razie. Każde rośliny – czy to kwiaty ogrodowe czy kwiaty doniczkowe przede wszystkim do życia potrzebują wody. A jeśli ponadto od czasu do czasu będziemy pamiętać o nawozie to z pewnością się nam odwdzięczą długim i obfitym kwitnieniem. Przekonać się do kwiatów, roślin zielonych nie jest łatwo, jednakże zawsze można spróbować. A nawet jeśli nie zamierzamy brudzić sobie rąk to pozwólmy komuś w naszym najbliższym otoczeniu by się zajął uprawą kwiatów, a my zawsze możemy jedynie podziwiać efekty owej pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin