Nest Bank – opinie o kontach i lokatach

Nest Bank w zasadzie nie jest nowym bankiem ponieważ powstał po fuzji Banku Smart i Biz Banku. Przy czym trudno to nazwać fuzją, bo wiem oba te banki należały do grupy FM Bank, który ogólnie z nieznanych nam przyczyn dość często zmienia nazwy. Tak też było i tym razem, ale wszystkie „twory” tej grupy finansowej zostały połączone w jeden nowy bank.

Dzisiaj przyjrzymy się co nowy Nest ma nam do zaoferowania.

Rachunki osobiste, firmowe i walutowe

Nest konto osobiste to największy wabik przyciągający klientów do tego banku, a to z prostej przyczyn – konto to jest darmowe bez warunków, co dzisiaj jest niebywałą rzadkością. Z takich ważniejszych kwestii:

 • darmowe prowadzenie rachunku bez warunków
 • darmowa jedna karta bez warunków
 • wszystkie bankomaty krajowe za darmo
 • przelewy internetowe za darmo
 • wpłatomaty Euronetu również darmowe

Na podobnych zasadach oferowane jest konto firmowe oraz konta walutowe. Przy czym w kwestii przelewów zagranicznych darmowe są tylko przelewy europejskie SEPA, za inne niestety już przyjedzie nam zapłacić.

Produkty oszczędnościowe

Z kolei wśród kont oszczędnościowych na uwagę zasługują dwa produkty:

 • Nest Konto Oszczędnościowe – oprocentowane na 2,2% do kwoty 50 000 zł – czyli całkiem dobre konto oszczędnościowe z bardzo wysokim progiem maksymalnym dla promocyjnego oprocentowania
 • Nest Rodzinne Oszczędność – nietypowy rachunek oszczędnościowy, który posiada swoje bazowe (zmienne) oprocentowanie oparte na WIBOR oraz roczną premię zależną od posiadanej liczby dzieci – za każde dziecko +1% (maksymalnie +4% za czwórkę dzieci). Niestety premia liczona jest tylko dla pieniędzy zgromadzonych w danym roku oszczędzania, a jest to rachunek przeznaczony do wieloletniego oszczędzania.

Wśród lokat zdecydowanie najbardziej wyróżnia się lokata Witaj dla nowych klientów na 3% na 3 miesiące do 10000 zł. Można ją założyć przez Internet przez 30 dni od otwarcia rachunku osobistego – Nest konto. W ofercie banku znajdziemy również lokaty dla nowych środków oraz klasyczne lokaty już o znacznie mniejszym oprocentowaniu. Zbyt dużego wyboru jak na razie nie ma.

Reasumując oferta banku jest całkiem ciekawa i wypełnia lukę na rynku swoim kontem bez opłat i bez warunków.

Źródła opinii:

Konto w Nest Bank – opłaty i warunki http://antyhaczyk.blogspot.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: Adas

1 thought on “Nest Bank – opinie o kontach i lokatach

  Kati

  (Luty 7, 2017 - 16:19)

  Według mnie ten bank się bardzo dobrze zapowiada o ile będzie utrzymywał takie same zasady jak te, które są obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*