Lokaty bankowe

Kiedy chcemy zaoszczędzić trochę grosza zaczynamy zbierać kieszonkowe, tudzież odkładać niewielkie kwoty z wypłaty. powstaje pytanie gdzie trzymać pieniądze? Szafa, szuflada, skarpeta czy skarbonka to w XXI wieku nieodpowiednie miejsca, tym bardziej, że do wyboru mamy dziesiątki ofert bankowych oraz pozabankowych, które pozwalają nie tylko na bezpieczne trzymanie naszych oszczędności, ale i przyczyniają się do tego, że pieniądze na siebie po prostu pracują.

Złotówki lecą, kiedy my siedzimy w pracy, w domu czy nawet śpimy. Najpopularniejszymi depozytami bankowymi, które umożliwiają nam oszczędzanie są lokaty oraz konta oszczędnościowe. Jedne i drugie zasługują na uwagę. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zawsze zapoznać się z najnowszymi zestawieniami, rankingami, bo przecież zawsze warto inwestować w to, co się najbardziej opłaca. Jeszcze przez najbliższe miesiące można zakładać lokaty na najwyższy z możliwych procent (Lokatka.pl) jednodniowe, z dzienną kapitalizacją, które pozwalają na unikanie płacenia podatku od zysków kapitałowych, czyli podatku Belki.

Oczywiście prócz nich dostępne są również normalne lokaty terminowe, gdzie kapitalizacja jest miesięczna. Najważniejsze, żeby zastanowić się nad tym, czy chcemy zamrozić pieniądze na jakiś konkretny czas, czy może zależy nam na tym, żeby mieć do nich swobodny dostęp w każdym momencie, móc wybrać je w całości lub części bez utraty wypracowanych już odsetek. Lokaty przynoszą naprawdę spore zyski, trzeba jedynie dobrze wybrać bank i produkt przez niego oferowany, żeby zarobić jak najwięcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin