Kredyt na samochód w banku czy firmie pożyczkowej?

Każdy z nas dąży do tego by wygodnie żyć. Jednak każdy z nas ma inne priorytety. Jednemu marzy się domek nad morzem innemu najnowszy model luksusowego samochodu. Dzięki realizacji tych celów czują się spełnieni. Jednak co zrobić jeśli nie stać nas by zrealizować marzenia nasze lub naszych bliskich?

Wówczas mamy do wyboru albo zacząć marzyć o czymś innym albo zapożyczyć się u kogoś. Oczywiście te pierwsze wyjście zawsze pozostawi nam pewien niedosyt. Z kolei drugie wyjście może być ryzykowne, jeśli decyzję o zadłużeniu podejmiemy zbyt pochopnie. Najlepiej jednak nie zadłużać się u osoby postronnych a zaufać sprawdzonym instytucjom finansowym. W tym wypadku banki wypadają najlepiej.

Ktoś by mógł zapytać dlaczego akurat banki? Banki w odróżnieniu od innych instytucji należących do systemów parabanków podlegają kontroli Narodowej Komisji Finansowej. Ona czuwa nad tym by oprocentowanie kredytu nie było zbyt wysokie, by klient nie był zastraszany i żeby wszystko odbywało się wedle obowiązujących przepisów prawa. Banki z pewnością nie zawitają do domu klienta z postaci dwóch przesadnie rozbudowanych panów, tylko wyślą monit napominający o wpłacie.

Banki nie zmienia postanowień umowy kredytowej w trakcie jej trwania. Ponadto banki z powodu zaległości ze spłatą rat kredytowych nie odbiorą nam naszej własności. Myśląc o kredycie i zastanawiając się gdzie warto go zaciągnąć, bez względu na to jaki jest to rodzaj kredytu, zawsze lepiej zapożyczyć się w banku niż w prywatnej firmie. Niezależnie czy będzie to kredyt hipoteczny czy kredyt na samochód bez donoszenia zaświadczeń – bank zaoferuje nam dużo lepsze warunki. Ba! Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nawet najdroższy bank i tak będzie oferował lepszą i bezpieczniejszą ofertę niż najtańsza firma pożyczkowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin

1 thought on “Kredyt na samochód w banku czy firmie pożyczkowej?

    Gdzie po kredyt na samochód

    (Wrzesień 9, 2012 - 19:39)

    Na firmy pożyczkowe trzeba uważać. Koniecznie trzeba porównać oprocentowanie bo można trafić na naprawdę drogi kredyt.
    Nie wolno się śpieszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*