Kredyt na samochód – jaki najlepszy?

Obecnie na kredyt samochodowy stać prawie każdego. Banki bardzo obniżyły wymagania jeśli chodzi o zdolność kredytową. Ponadto ofertę kredytów samochodowych powiększają kredyty na dowolny cel, za które również można sfinansować zakup auta.

Kredyty te są nawet bezpieczniejsze, bowiem auto nie stanowi zabezpieczenia kredytu jak to ma miejsce w przypadku kredytu stricte samochodowego. W tym wypadku kredyt samochodowy na oświadczenie o zarobkach (Happykredyt.pl) jest udzielany zazwyczaj na uproszczonych zasadach, pieniądze zaś przelewane są na konto klienta. Co klient zrobi z kwotą uzyskaną z kredytu to już jego sprawa. Może przeznaczyć to równie dobrze na wycieczkę jak również na sprowadzenie auta z zagranicy lub kupno nowego samochodu z salonu. Pamiętać należy jednak, że kredyt który nie jest niczym zabezpieczony jest kredytem przeważnie drogim. Zakup auta można również sfinansować pożyczką hipoteczna.

Pożyczka taka jest zazwyczaj jedną z najtańszych opcji ponieważ jest zabezpieczona hipoteką. Hipotekę mogą stanowić nieruchomości. Pożyczka taka wymaga jednak dużo więcej formalności niż kredyt gotówkowy. Potrzebny jest bowiem operat szacunkowy oraz klient niestety dłużej czeka na decyzję kredytową. Pożyczka taka jednak może zostać rozłożona na wiele lat. Kredyt samochodowy maksymalnie zazwyczaj jest udzielany na okres maksymalnie 15 lat.

Kredyt na dowolny cel jest również udzielany na stosunkowo krótki okres. Najdłużej może być spłacana pożyczka hipoteczna. Dzięki temu, ze okres kredytowania jest długi, raty kredytowe nie stanowią zbyt dużego obciążenia dla miesięcznego budżetu. W ostatecznym rozrachunku może okazać się jednak, że pożyczka ta nie będzie najtańszym wariantem. Ponadto klient jest zmuszony ponieść koszty dodatkowego ubezpieczenia pomostowego, które jest naliczane do czasu ustanowienia hipoteki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*