Jak poprawić zdolność kredytową

Własne mieszkanie. Cztery kąty, o których marzy każdy młody człowiek. Nie jest ważne czy pochodzi ono z rynku wtórnego czy pierwotnego, ile ma metrów, w jakiej jest lokalizacji. Najważniejsze, że w ogóle jest. Z czasem przecież można je zmienić na większe, położone w lepszej dzielnicy. Albo na dom z ogródkiem.

Tymczasem problem stanowi dla wielu osób kredyt. Banki niechętnie przyznają pieniądze młodym ludziom. Nie zawsze są oni bowiem wiarygodnymi kredytobiorcami. Żeby otrzymać kredyt trzeba posiadać zdolność kredytową. To ona stanowi podstawę wydania decyzji w sprawie udzielenia kredytu. Dlatego jeśli bank odmówił Ci udzielenia zobowiązania to nie załamuj rąk tylko postaraj się ją poprawić. Na zdolność kredytową wpływ ma bowiem wiele czynników, z których zdecydowanie najważniejszym jest wynagrodzenie, które co miesiąc wpływa na Twoje konto. Zawsze można postarać się o podwyżkę, zmienić pracę, albo znaleźć coś dodatkowego.

Ponadto istotna jest również historia kredytowa na podstawie której banki także wiedzą jak obliczyć zdolność kredytową : Nasze-kredyty.pl. Jeśli jest ona pozytywna, bank z pewnością spojrzy na nas przychylniejszym wzrokiem. Jeśli natomiast w ogóle się jej nie posiada warto zwrócić się najpierw do banku o pożyczkę gotówkową, niewielką kwotę którą będzie można spłacić w kilka miesięcy, a następnie ponownie wystąpić z wnioskiem o kredyt hipoteczny. W tym czasie należy również zlikwidować wszystkie karty kredytowej, które umożliwiają nam zaciąganie kredytu w karcie. Niestety to nie pomaga nam w osiągnięciu zamierzonego celu, czyli otrzymaniu pozytywnej historii kredytowej. Ponadto nie wolno się zrażać, trzeba próbować dopóki się uda – w wielu bankach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*