Inwestowanie pieniędzy w złoto

Jeśli masz pieniądze to Twoim największym zmartwieniem jest sprawić, żeby dalej na siebie zarabiały, żeby nie leżały bezczynnie w szafie, szufladzie biurka.

Prawdą jest, że znacznie gorzej mają Ci, którym brakuje do pierwszego. Oni to mogą pokusić się o wizytę w banku z wnioskiem o pożyczkę gotówkową. Ci, którym jednak gotówki nie brakuje zastanawiają się pewnie jak ją z głową zainwestować. Brak pomysłu? A może w ogóle nie znacie się na inwestowaniu pieniędzy? W takim razie lepiej nie ryzykować tylko udać się po pomoc do specjalisty – doradcy finansowego, najlepiej niezależnego, który nie będzie związany z żadną instytucją finansową, co by nie zachęcał nas do skorzystania z usług, inwestowania w produkty owej firmy.

Najważniejsze, żeby samodzielnie również zapoznać się z aktualną ofertą banków i znać gdzie kupować i gdzie najdrożej sprzedać złoto. W Internecie znaleźć można zestawienia, rankingi depozytów, kont oszczędnościowych, lokat terminowych. Oczywiście inwestować można również w produkty strukturyzowane, fundusze. Te ostatnie dziś bardzo często oparte są o cenę złota. I co najważniejsze, każdy kto zainwestował w nie do tej pory zarobił, bowiem cena za uncję stale rośnie.

Inwestować w złoto można również kupując sztabki złota, za pośrednictwem banków, instytucji finansowych, Mennicy Polskiej. Ponadto również monety okolicznościowe czy biżuterię. Jednakże inwestowanie w złoto w takiej właśnie formie wiąże się z tym, że będzie to inwestycja długoterminowa. Zyski nie będą widoczne już za miesiąc, trzeba będzie na nie po prostu poczekać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin

1 thought on “Inwestowanie pieniędzy w złoto

    Czy warto kupować złoto ?

    (Grudzień 11, 2012 - 13:54)

    Jak według was kształtuje się obecna cena złota ? Czy już jest na górce , czy dalej będzie rosła ? Jak wygląda długoterminowy trend ceny złota ?
    Mam około 150 tys zł i muszę je jak najlepiej i bezpieczniej zainwestować. Zastanawiam się nad zakupem kilku sztabek złota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*