Gdzie znaleźć kalkulator zdolności kredytowej

Żeby móc w ogóle myśleć o zaciągnięciu kredytu trzeba posiadać tak zwaną zdolność kredytową. Jest ona obliczana na podstawie naszego wynagrodzenia. Najlepiej jeszcze jeśli będzie ono wypłacane na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, jednakże dziś pracodawcy unikają raczej tej formy zatrudnienia.

Zdolność kredytową nie tak łatwo wypracować. Trzeba bowiem spełniać określone warunki. Nie tylko dochód jest tutaj ważny. Co więcej to, że w jednym banku nie posiada się zdolności kredytowej wcale nie oznacza, że szanse na kredyt hipoteczny i wymarzone mieszkanie zupełnie straciliśmy. Po pierwsze można popracować nad zdolnością kredytową, zmienić pracę, albo też postarać się o dodatkowe pieniądze. Po drugie można udać się również do innych banków, być może te spojrzą na nas bardziej przychylnym wzrokiem.

Nie ma co załamywać rąk, trzeba działać i starać się coś zmienić. Jak się można dowiedzieć czy bank przyzna nam kredyt mieszkaniowy? Nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby orientacyjnie się dowiedzieć w jakiej wysokości kredyt bank byłby skłonny nam udzielić. W Sieci znaleźć można tak zwany kalkulator zdolności kredytowej dla banku : Bankii.pl . Po wpisaniu niezbędnych danych dowiemy się na jaki kredyt możemy liczyć, ile będzie wynosić miesięczna rata a także ile nadpłacimy zaciągając to zobowiązanie na kilkanaście lat. Oczywiście dane te wymagają potwierdzenia przez wybrany przez nas bank. Jeśli już zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego musimy udać się do banku, który oferuje najlepszy kredyt hipoteczny i złożyć stosowny wniosek, a następne czekać na decyzję.

Post Author: admin

1 thought on “Gdzie znaleźć kalkulator zdolności kredytowej

    Marry

    (Kwiecień 24, 2012 - 20:23)

    Używał ktoś tego kalkulatora z polecanej strony ? Przyznam, że dla mnie wygląda na zbyt optymistyczny. Sprawdziłem w domu i wydawało się, że nie mam problemów ze zdolnością, ale w banku wyszło co innego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*