Kalkulator zdolności kredytowej na dom energooszczędny

Żeby móc w ogóle myśleć o zaciągnięciu kredytu trzeba posiadać tak zwaną zdolność kredytową. Jest ona obliczana na podstawie naszego wynagrodzenia. Najlepiej jeszcze jeśli będzie ono wypłacane na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, jednakże dziś pracodawcy unikają raczej tej formy zatrudnienia.

Dzisiaj banki dają kredyty hipoteczne na nowoczesne domy energooszczędne

Jak obliczyć zdolność kredytową na własny dom energooszczędny?

Zdolność kredytową na dom energooszczędny nie tak łatwo wypracować. Trzeba bowiem spełniać określone warunki. Nie tylko dochód jest tutaj ważny. Co więcej to, że w jednym banku nie posiada się zdolności kredytowej wcale nie oznacza, że szanse na kredyt hipoteczny i wymarzone mieszkanie zupełnie straciliśmy. Po pierwsze można popracować nad zdolnością kredytową, zmienić pracę, albo też postarać się o dodatkowe pieniądze. Po drugie można udać się również do innych banków, być może te spojrzą na nas bardziej przychylnym wzrokiem.

Nie ma co załamywać rąk, trzeba działać i starać się coś zmienić. Jak się można dowiedzieć czy bank przyzna nam kredyt mieszkaniowy? Nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby orientacyjnie się dowiedzieć w jakiej wysokości kredyt bank byłby skłonny nam udzielić. W Sieci znaleźć można tak zwany kalkulator zdolności kredytowej dla banku. Po wpisaniu niezbędnych danych dowiemy się na jaki kredyt możemy liczyć, ile będzie wynosić miesięczna rata a także ile nadpłacimy zaciągając to zobowiązanie na kilkanaście lat. Oczywiście dane te wymagają potwierdzenia przez wybrany przez nas bank. Jeśli już zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego musimy udać się do banku, który oferuje najlepszy kredyt hipoteczny i złożyć stosowny wniosek, a następne czekać na decyzję.

Jeśli masz zdolność kredytową to bez wahania weź się za budowę inteligentnego domu energooszczędnego

Co zrobić żeby mieć wystarczającą zdolność na dom energooszczędny?

Największa przeszkodą w otrzymaniu kredytu hipotecznego na dom energooszczędny jest brak zdolności kredytowej. Niestety, kredyt mieszkaniowy mimo iż ogólnodostępny, nie jest przyznawany każdemu. Banki zabezpieczają się przez tak zwanymi złymi kredytami, czyli takimi, które nie są spłacane w terminie, albo też w ogóle.

Wiarygodny kredytobiorca to taki, który myśli o zaciągnięciu zobowiązania finansowego już wcześniej i ma odłożone niezbędne środki, które mógłby przeznaczyć jako wkład własny. Zdolność kredytowa jest bardzo ważnym czynnikiem, bowiem dzięki niej wiadomo na jaki kredyt nas stać, czyli za jakim mieszkaniem możemy się rozglądać. Nie trzeba wcale udawać się do banku, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Wystarczy tylko zasięgnąć informacji, które dostępne są w Sieci, przeczytać, zapoznać się z ciekawymi artykułami na ten temat. No i samodzielnie sprawdzić orientacyjną zdolność kredytową, wysokość comiesięcznej raty itp.

Jak samemu obliczyć czy ma się zdolność kredytową?

Jak to możliwe? Otóż w Sieci istnieją strony, na których znajdują się tak zwane kalkulatory zdolności kredytowej, które to wszystko pomagają obliczyć. Warto wiedzieć, że największy wpływ na wysokość oraz w ogóle posiadanie zdolności kredytowej ma wynagrodzenie bo je właśnie najbardziej uwzględnia doceniany przez doradców finansowych kalkulator kredytowy w banku. Powinno być ono wysokie, regularnie wpływać na nasze konto, wystarczać nam na bieżące rachunki i utrzymanie się. Najlepiej, żeby praca jaką świadczymy opierała się na umowie o pracę na czas nieokreślony, chociaż banki biorą pod uwagę również inne formy zatrudnienia. Zdolność kredytowa jest o tyle ważna, że bez niej nie można cieszyć się kredytem i wymarzonym mieszkaniem.

Dla tych którzy mają już wystarczającą zdolność kredytową na swój własny dom energooszczędny mamy poleconą firmę budowlaną. Zobacz co oferuje firma budująca domy energooszczędne w Szczecinie:

Domdobrejenergii.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Post Author: admin

1 thought on “Kalkulator zdolności kredytowej na dom energooszczędny

    Marry

    (Kwiecień 24, 2012 - 20:23)

    Używał ktoś tego kalkulatora z polecanej strony ? Przyznam, że dla mnie wygląda na zbyt optymistyczny. Sprawdziłem w domu i wydawało się, że nie mam problemów ze zdolnością, ale w banku wyszło co innego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*