Forum o turystyce i podróżach

Podróże i wycieczki kojarzą się każdemu przeciętnemu zjadaczowi chleba z Tunezją, Grecją, Hiszpanią i wszystkimi możliwymi słonecznymi wyspami, z żółtym piaskiem i turkusową wodą. I owszem, część z naszego społeczeństwa może pozwolić sobie na takie luksusy i spędzić przysłowiowe wczasy pod gruszą na przepięknej wyspie Rodos bądź też podziwiać Wielki Kanion czy nurkować w szmaragdowej wodzie Egiptu, kiedy nie ma tam rekinów rzecz jasna.

Niestety, zdecydowana większa część społeczeństwa musi liczyć na cenione wśród podróżników forum turystyczne (Globforum.pl) lub własną kreatywność i zaplanować swoje  wczasy w pięknym i egzotycznym kraju zwanym Polską. O ile turyści to ona i on, to sprawa nie wygląda tragicznie. Wersja tania składa się z plecaka i wystających kciuków skierowanych w górę i pomysłowości, a wówczas w prosty sposób objechać Polskę a nawet Europę w dwa tygodnie za niewielkie pieniądze.

Problemy zaczynają się, gdy w grę wchodzi zestaw dwa plus jeden, albo co gorsza dwa plus dwa. Wtedy trzeba zdecydować się na pierwszy lepsze motel, a tam mamy pokój, który może i jest czteroosobowy, ale ma tylko jedno łóżko, wspólna łazienka na korytarzu z dwoma prysznicami dla dwudziestu osób oraz foliowa zasłona do prysznica, która namiętnie przykleja się do ciała podczas każdej kąpieli, no a drogocenny papier toaletowy trzeba zabierać ze sobą, więc nie wiadomo, jak się tu ulokować. Niekiedy taki pokój posiada dostawkę w postaci łóżka polowego datującego wczesnego Gierka a pościel co prawda jest zawarta w cenie, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej korzystać ze swojego śpiwora lub pościeli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin