Extraportfel: Darmowa pożyczka (tylko pierwsza) – opinia red. GlobalArt

Extraportfel do kolejna firma pożyczkowa, którą bierzemy po lupę i postanowiliśmy sprawdzić czy reklamowana promocyjna pożyczka jest rzeczywiście za darmo. Extraportfel to firma, a właściwie marka należąca do międzynarodowej firmy CreamFinance, która w Polsce działa w ramach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowanej w Warszawie.

CreamFinance na polskim rynku posiada jeszcze jedną markę pożyczek internetowych – Lendon. Oferty obu firm są bardzo zbliżone, ale RRSO nie co się różni dla tych samych wariantów pożyczek. Różnica też jest w dostępnym okresie spłaty dla pierwszej darmowej pożyczki – w Lendon jest to 30 dni, a w Extraportfel 45 dni. Zawsze dodtkowe kilka dni zapasu do spłaty pożyczki się przyda, dlatego można uznać, że oferta pierwszej pożyczki za darmo w Extraportfel jest nieco lepsza niż w Lendon.

Poza okresem spłaty to co wyróżnia ofertę promocyjnej pożyczki dla nowych klientów w tej firmie to kwota maksymalna. Zarówno w Extraportfel jak i Lendon możemy jako pierwszą pożyczkę za darmo pożyczyć kwotę do 2000 zł. Przynajmniej w teorii, tak też mówią reklamy. W praktyce bardzo ciężko dostać taką kwotę będąc całkowicie nowym klientem. Dlatego składając wniosek o pierwszą pożyczkę lepiej wybrać mniejszą kwotę, a w razie potrzeby skorzystać dodatkowo jeszcze z innej firmy, która również oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Na przykład w niedawno omawianych przez nas firmach jak Vivus, czy Wonga (w tym drugim przypadku akurat pierwsza pożyczka nie jest darmowa, ale kosztuje 10 zł, co jest raczej symboliczną kwotą).

Jeśli chodzi o samą ofertę pierwszej darmowej pożyczki to można ją uznać za bardzo dobrą, bowiem łączy ona w sobie nieco dłuższy niż standardowy czas spłaty oraz wysoką (przynajmniej w teorii) kwotę pożyczki. Można z niej skorzystać, gdy mamy pewność, że spłacimy tą pożyczkę w terminie. Jeśli tego nie zrobimy to podobnie jak w innych przypadkach pożyczka przestanie być darmowa i zostaną nam doliczone opłaty i odsetki, a poza promocją pożyczka na 45 dni ma RRSO 669%. Wygląda to straszniej niż jest w rzeczywistości, bo dla kwoty powiedzmy 2100 zł poza promocją koszt powinien 626 zł, ale na 45 dni nie urywając jest to droga pożyczka. Dlatego należy dotrzymywać terminów spłat. Najlepiej też nie czekać na ostatni moment, żeby przelew zdążył dojść.

extraportfel-darmowa-pozyczka

Szczegółowy opis i analizę tej pożyczki wraz z opiniami o firmie Extraportfel można przeczytać też tutaj: Opinie o Extraportfel i opis pożyczki (tej pierwszej darmowej) na stronie Antyhaczyk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: Adas

1 thought on “Extraportfel: Darmowa pożyczka (tylko pierwsza) – opinia red. GlobalArt

    Rafa

    (Listopad 24, 2016 - 17:03)

    Pierwsza pożyczka w Extraportel jest fajna jak komuś branie na chwilę, ale kolejne już są drogie jak wszędzie w tego typu firmach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*