Czy warto brać kredyt na własne auto

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to nie wszystko. Liczy się praktyka! Zdanie egzaminu na prawo jazdy to nie wszystko. Prawda jest bowiem taka, że zarówno kurs jak i sam państwowy egzamin nie nauczą nas jeździć. Przyjdzie nam bowiem pojąć jedynie podstawy użytkowania samochodu i sprawnego poruszania się w ruchu miejskim. Całą resztę będziemy już musieli pojąć we własnym zakresie, a jak nie od dziś wiadomo – najlepszym sposobem będzie tutaj praktyka.

Aby ta była możliwa musimy posiadać własny samochód. Oczywiście moglibyśmy pożyczać go od, przykładowo, rodziców, jednakże tego typu jazda zawsze związana jest z pewnym ryzykiem. Jako początkujący kierowcy popełniać będziemy wiele błędów. Mając własne auto – ryzykujemy swoim mieniem, nie zaś cudzym. Chcąc kupić wymarzone cztery kółka pamiętać powinniśmy jednak o tym, że zaciągnięcie kredytu samochodowego na auto powinno być ostatnim rozważanym przez nas krokiem. Brać kredyt na auto nowe lub używane powinniśmy tylko wtedy jeśli naprawdę nie jesteśmy w stanie odłożyć potrzebnej nam sumy na nasz pierwszy pojazd na własność.

Tego typu podejście jest bowiem strasznie nierozważne. Zresztą, na pierwszy samochód wybrać powinniśmy konstrukcję prostą, co wiąże się z tym, że będzie ona relatywnie prosta w obsłudze i zarazem w naprawie. Dzięki temu wydamy zdecydowanie mniej na mechaników, a te najprostsze naprawy wykonać będziemy mogli we własnym zakresie, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin