Czy fundusze inwestycyjne są bezpieczne ?

Inwestycja w fundusze postrzegana jest przez społeczeństwo raczej jako bezpieczna inwestycja. Patrząc na dany fundusz inwestycyjny, powinniśmy mieć na uwadze z jakim ryzykiem mamy do czynienia. Mianowicie fundusze inwestycyjne różnią się pod względem rodzaju instrumentu finansowego w jaki lokują nagromadzone środki pieniężne. Innym ryzykiem obarczone są fundusze agresywnego wzrostu, które inwestują zwykle w akcje spółek giełdowych, a innym fundusze obligacji. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo środków zainwestowanych w fundusze to posiadacze jednostek uczestnictwa nie powinni mieć obaw. Dlatego, że działalność funduszy inwestycyjnych jest prawnie uregulowana. Każdy fundusz ma osobowość prawną i jest zarządzany przez dedykowaną spółkę-Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Wszystkie aktywa funduszu są przechowywane u depozytariusza-najczęściej banku. Kolejną informacją przemawiającą za tą formą inwestycji jest fakt, iż majątek funduszy jest wyodrębniony ze spółki zarządzającej. Ma to duże znaczenie w chwili potencjalnych kłopotów finansowych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Dlatego też niemożliwością jest ustalenie jaki jest najlepszy fundusz inwestycyjny przez internet : Polbanki.pl . Podstawą w takich przypadkach jest ustalenie dokładnego kryterium rankingu.

Na koniec dodajmy, że nad całym rynkiem funduszy inwestycyjnych w Polsce czuwa Komisja Nadzoru Finansowego. To bardzo ważna sprawa bo właśnie dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze ciężko zarobione pieniądze są bezpieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*