Autokredyt – dobrze przemyśl

Dzięki kredytom samochodowym możemy w miarę szybko stać się właścicielami aut. Nie musimy na taki zakup oszczędzać przez dłuższy czas – na pewno dla naszych portfeli jest to najlepsza opcja, nie mniej jednak nie zawsze możemy pozwolić sobie na to, by aż tyle z tym zwlekać. Banki kuszą nas różnorodnością ofert kredytowych.

Skorzystać z nich możemy zarówno wtedy, kiedy mamy w planach nabycie nowego, jak i używanego pojazdu. Oczywiście, spełnione muszą zostać przy tej okazji pewne warunki. Nie każdy samochód może stać się przedmiotem umowy kredytowej. Najważniejszą kwestią jest w tym momencie wiek auta. Banki najchętniej pożyczają pieniądze na nowe pojazdy lub też względnie nowe, nie liczące sobie więcej niż 3 lata. W przypadku zakupu starszych samochodów trzeba naprawdę gruntownie przemyśleć sprawę zaciągnięcia kredytu – może się on okazać po prostu nieopłacalny. Im bowiem pojazd jest starszy, tym bardziej zaostrzone są warunki stawiane przez bank. To sprawia, że uzyskanie kredytu staje się niemałym problemem, nie mówiąc już nic o tym, że trzeba w związku z tym ponieść zdecydowanie większe koszta. Liczyć się trzeba ponadto z tym, że w takiej sytuacji zabezpieczenia będą bardziej uciążliwe.

Jak i gdzie wziąć kredyt samochodowy na własną firmę?

Sprawdź dokładnie różne oferty na kredyt na samochód dla firmy zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zwiążesz się z bankiem na długie lata. Pamiętaj także żeby sprawdzić jak najwięcej propozycji kredytowych i nie brać od razu pierwszej lepszej, która wydaje się atrakcyjna o korzystna.

Jeśli w trakcie trwania okresu kredytowania trafi się sposobność zmiany auta na lepsze – wówczas pojawią się niemałe problemy, gdyż jest mało prawdopodobne, że bank wyrazi zgodę na sprzedaż samochodu (stanowi ono zabezpieczenie kredytu, zaś bank jest jego współwłaścicielem i taka zgoda jest potrzebna).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Post Author: admin1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*